Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Mane e goditi me grusht, Sane u kërkoi drejtuesve të klubit ta falnin

Vazhdon të bëjë bujë në mediet sportive evropiane përplasje mes dy lojtarëve të Bayernit, Sadio Mane dhe Leroy Sane.

Ky i fundit thuhet se u ka kërkuar shefave të klubit bavarez që të mos e ndëshkojnë shokun e skuadrës (Sadio Mane), pas goditjes me grusht që i dha në dhomën e zhveshjes të martën.

Mane goditi Sanenë në fytyrë pas humbjes 3-0 të skuadrës së tij nga Manchester City në ndeshjen e parë çerekfinale të Championsit.

Lexo edhe:

Klubi i Bayernit vendosi të enjten ta pezullojë përkërisht ish-anësorin e Liverpoolit pas një takimi mes protagonistëve të sherrit dhe drejtuesve.

Ekzistonte frika se Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidžić po mendonin ta përjashtonin Manenë për veprimet e tij, por duket se e ardhmja e tij në Gjermani është “shpëtuar” nga shoku i skuadrës, Sane.

Sipas “BILD”, Sane i kërkoi klubit që të mos ndërpresë kontratën e Manesë dhe gjithashtu kërkoi që anësori të mos merrte një “dënim të rëndë”.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...