Serie A

Manolas mungon tri javë, Napoli në emergjencë në mbrojtje

Napoli në emergjencë të plotë në përballjen e kthimit me Atalantën në Kupës e Italisë, të mërkurën në mbrëmje. Kostas Manolas nuk do të jetë në dispozicion të Gattusos, pasi ka dëmtuar kyçin e këmbës gjatë ndeshjes së fundit të kampionatit kundër Genoas. Qendërmbrojtësi grek do të mungojë më gjatë sesa pritej, sikurse u njoftua nga klubi pas testeve të kryera në klinikën “Pineta Grande”.

“Kostas Manolas iu nënshtrua testeve instrumentale që treguan një përdredhje të shkallës së dytë të kyçit të këmbës së tij të djathtë, duke dëmtuar ligamentin.

Prandaj, Manolas nuk do të kthehet në fushë para mesit të marsit dhe, përveç ndeshjes së kupës së Italisë kundër Atalantës, do të humbasë edhe përballjen e madhe kundër Juventusit dhe sfidën e dyfishtë me Granadan në Europa League.

Mungesa e Manolas vjen në një moment kur Gattuso ka humbur edhe Kalidou Koulibaly, i cili rezultoi pozitiv me Koronavirus disa ditë më parë. Ai mund të qëndrojë jashtë ndoshta edhe për dy javë të tjera.

Shpresa e Napolit në këtë pikë është të rikthejë dyshen e qendrës së mbrojtjes për ndeshjen kundër Milanit më 14 mars ose ta paktën në transfertën me Romën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency