Basketboll

Manu Ginobili thotë mjaft, tërhiqet në moshën 41-vjeçare

Manu Ginobili i jep fund karrierës si basketbollist. Argjentinasi ka njoftuar tërheqjen nga sporti i koshit në moshën 41-vjeçare, pavarësisht se kishte edhe një vit kontratë me San Antonio Spurs. Kaloi plot 16 sezone në NBA, të gjitha me San Antonion, skuadër me të cilën fitoi 4 tituj kampion në vitet 2003, 2005, 2007 dhe 2014.

Ginobili ka shkruar historinë me skuadrën teksane me plot 1057 ndeshje të zhvilluara dhe plot 14043 pikë të shënuara. Ishte vërter flamuri i Suprs.

“Sot mes shumë emocionesh dhe ndjenjash po njoftoj tërheqjen time nga Basketbolli. Falenderime të pafundme për të gjithë, familjen, miqtë dhe shokët e skuadrës, trajnerë dhe tifozë, të gjithë ata që janë përfshirë në karrierën time 23-vjeçare. Ishte një udhëtim përrallor,” ishte mesazhi i Ginobilit në Twitter.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency