Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Maqedonia me 4 shqiptarë ndaj Shqipërisë

Maqedonia sfidon kombëtaren kuqezi me 4 futbollistë shqiptarë. Trajneri i përfaqësues maqedonase Igor Angelovski shpalli listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për dy sfidat elimintore të muajit Shtator, duelin ndaj Izraelit që do të luajë në transfertë në datën 2 Shtator dhe përballjen ndaj Shqipërisë në Strumicë në 5 Shtator. Edhe pse janë 4 futbollistët me origjinë shqiptare që janë grumbulluar nga numri 1 i stolit të Maqedonisë bie në sy mungesa e sulmuesit të Shkëndijës Besart Ibraimi i cili ka shkëlqyer me kuqezinjtë tetovarë në ndeshjet kualifikuese të Europa League por kjo nuk ka mjaftuar që 30-vjecari me origjinë shqiptare të jetë pjesë e grumbullimit të rradhës. 4 shqiptarët e përzgjedhur janë kapiteni i Shkëndijës Ferhan Hasani, mesfushori i tipare sulmuese i Leeds United, Ezgjan Alioski i cili ishte autori i golit të vetëm të Maqedonisë në sfidën ndaj Shqipërisë në Loro Borici që përfundoi me fitoren 2-1 të kuqezinjëve, mbrojtësi i Vardarit të Shkupit, Visar Musliu si dhe talenti i Levantes Enis Bardhi. Nga Shkëndija e Tetovës, trajneri Angelovski ka thirrur në ekipin përfaqësues edhe talentin Marjan Radeski, ndërkohë që pjesë e duleve ndaj Izarealit dhe Shqipërisë do të jenë edhe lojtarë të tjerë me peshë në repartin e avancuar si Goran Pandev  si dhe dyshja e Palermos, Nestorovski e Trajkovski.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...