Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Marash Kumbullës i shtohet konkurrenca, Roma merr mbrojtësin nga Premier League

Shtohet konkurrenca për Marash Kumbullën te Roma. Klubi verdhekuq është shumë pranë zyrtarizimit të marrëveshjes me qendërmbrojtësin e Leeds United, Diego Llorente. Spanjolli ka zbarkuar në aeroportin e Fiumicinos, në kryeqytetin italian, dhe në orët më vazhdim do t’u nënshtrohet testeve mjekësore.

29-vjeçari vjen në formë huazimi te Roma të paktën deri në përfundim të këtij sezoni. Klubi italian do të ketë të drejtën e blerjes së kartonit të futbollistit, sigurisht nëse plotësohen disa kushte. Pra, futbollisti duhet të bindë stafin teknik që të mund të blihet nga drejtuesit e Romës.

Diego Llorente gjatë këtij sezoni ka regjistruar tetë paraqitje në Premier League. Dhjetorin e kaluar rinovoi kontratën, por palët kanë vendosur t’i ndajnë rrugët.

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Spanjë

E ardhmja e Ansu Fatit është në pikëpyetje, me sulmuesin që nuk bindi me huazimin te Brighton, por që nuk është as në planet...

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....