MotoGP

Marc Marquez rikthehet te fitorja pas gati 2 vitesh!

Marc Marquez rikthehet në shkallën më të lartë të podiumit në MotoGp pas plot 581 ditësh. Piloti spanjoll i Hondas zyrtare triumfoi në Çmimin e Madh të Francës në pistën e Sachsenring duke lënë pas portugezin Miguel Oliveira me KTM dhe francezin Fabio Quartararo me Yamaha. Ky i fundit ka blinduar vendin e parë në klasifikimin e përgjithshëm duke thelluar diferencën ndaj Zarco që e mbylli garën në vendin e 8-të. Për Marc Marquez kjo ishte një fitore e merituar pasi e dominoi garën nga fillimi në fund dhe mbi të gjitha ishte e 11-ta radhazi në Sachsenring, një sinjal ky se po rikthehet Marquez i ditëve më të mira.

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
37
28
6
3
96
24
+72
90
2Liverpool
36
26
8
2
89
24
+65
86
3Chelsea
36
20
10
6
73
31
+42
70
4Tottenham Hotspur
37
21
5
11
64
40
+24
68
5Arsenal
37
21
3
13
56
47
+9
66
6Manchester United
37
16
10
11
57
56
+1
58
7West Ham United
37
16
8
13
59
48
+11
56
8Wolverhampton Wanderers
37
15
6
16
37
40
-3
51
9Leicester City
36
13
9
14
57
57
0
48
10Brighton & Hove Albion
37
11
15
11
39
43
-4
48
11Brentford
37
13
7
17
47
54
-7
46
12Newcastle United
37
12
10
15
42
61
-19
46
13Crystal Palace
36
10
15
11
47
43
+4
45
14Aston Villa
36
13
5
18
49
50
-1
44
15Southampton
36
9
13
14
41
61
-20
40
16Everton
36
10
6
20
39
59
-20
36
17Leeds United
37
8
11
18
40
78
-38
35
18Burnley
36
7
13
16
32
50
-18
34
19Watford
37
6
5
26
33
75
-42
23
20Norwich City
37
5
7
25
23
79
-56
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency