Connect with us

Hi, what are you looking for?

Atletikë

Marcell Jacobs monstruoz, medalje ari dhe rekord

Një tjetër medalje ari, një tjetër rekord. Marcell Jacobs realizon një tjetër paraqitje monstruoze në Kampionatin Botëror të Atletikës në sallat e mbyllura që po zhvillohet në Beograd, duke sprintin e 60 metrave, specialiteti mbretëreshë, me një kohë fantastike prej 6″41, më e mira e arritur ndonjëherë në Evropian.

Kampioni olimpik i 100 metrave i imponohet në fotofonish (me 3 të mijëtat) amerikanit Christian Coleman dhe e konfirmon veten si njeriu më i shpejtë në botë. Medalje bronzi për amerikanin tjetër, Marvin Bracy.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...