Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Marcelo Bielsa rikthehet në pankinë, arrin akordin me përfaqësuesen e njohur

Marcelo Bielsa rikthehet në pankinë
Marcelo Bielsa rikthehet në pankinë

Marcelo Bielsa rikthehet në pankinë. Mediat argjentinase raportojnë se tekniku ka arritur marrëveshjen me Federatën Uruguaiane, për të marrë drejtimin e skuadrës përfaqësuese.

Uruguai aktualisht drejtohet nga trajneri i përkohshëm Marcelo Broli, i cili mori vendin e Diego Alonsos, i larguar pas dështimit për të kaluar fazën e grupeve në Botërorin e Katarit.

Kandidatët për stolin e Uruguait ishin të shumtë, megjithatë duket se drejtuesit e federatës kanë zgjedhur “El Loco”-n, i cili në të shkuarën ka bërë mjaft mirë edhe në përfaqësuese si Argjentina dhe Kili.

Lexo edhe:

Bielsa është i papunë që prej shkarkimit nga Leeds United më 27 shkurt të vitit të kaluar. teksa duket se projekti i Uruguait e ka joshur dhe pritet të hedhë firmën në javët e ardhshme.

Palët kanë arritur marrëveshjen e plotë dhe prezantimi zyrtar pritet të vijë brenda pak ditësh, me 67-vjeçarin që është gati të nisë një tjetër etapë të re të karrierës së tij si trajner.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...