Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Marchione: Ferrari, në të njëjtin nivel me Mercedesin

Presidenti i Ferrarit Sergio Marchionne kërkon të rikthejë entuziazmin në shtëpinë e “Kokëkuqes” pas dështimit në Cmimin e Madh të Japonisë. Sipas tij, Mercedesi nuk ka asgjë më shumë se Ferrari, kështu që skuadra italiane nuk duhet të ndihet e humbur në këtë sezon.

“Nuk dua të bëj arrogantin, por bësoj se jemi në të njëjtin nivel, për të mos thënë më lart, me Mercedesin. Nuk dua të flas për fatin e keq, e rëndësishme është që të mos e humbasim besimin në katër garat e mbetura të vitit. Të mos harrojmë se vitin e kaluar askush nuk do të guxonte të vinte bast se Ferrari do të ishte këtu ku është sot. Sezoni nuk ka përfunduar, kemi ende kohë për të rikuperuar. Mendoj se në katër cmimet e mëdha të mbetura, do ta ngushtojnë shumë diferencën me Mercedesin.

Në lidhje me problemin që shkaktoi në Japoni një kandeletë, që kushton vetëm 59 euro, Marchione u shpreh se bëhet fjalë për një cmenduri teknike, por që i kushtoi shtrenjtë Ferrarit.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...

Legjionarët

Besiktas rikthehet te fitorja në Superligën turke teksa mposhtën në shtëpi Konyasporin e Sokol Cikalleshit dhe Valon Et’hemit. Gjigandët nga Stambolli triumfuan me shifrat...