Bundesliga

Marco Rose, trajner i Borussia Monchengladbach sezonin e ardhshëm

Borussia Monchengladbach ka zgjedhur trajnerin aktual tw RB Salzburg, Marco Rose, si pasuesin e Dieter Hecking, i cili do të largohet në fund të sezonit.

Klubi i Bundesligës, i cili njoftoi më 2 prill se nuk do të zgjaste kontratën e Hecking, njoftoi se 42-vjeçarja Rose do të marrë përsipër drejtimin e skuadrës për sezonin 2019-20, por pa zbuluar kohëzgjatjen e kontratës.

Rose, një ish-mbrojtës i Mainzit, thuhet se ishte gjithashtu objektiv i Wolfsburgut, Hoffenheimit dhe Schalkes. Ai e udhëhoqi Salzburgun drejt titullit në Austri sezonin e kaluar.

Drejtori sportiv i Gladbach, Max Eberl, u shpreh se “Rose bëri një punë të jashtëzakonshme në Salzburg gjatë gjashtë viteve të fundit dhe ne jemi të kënaqur që ai do të jetë me ne në sezonin e ardhshëm’.

Gladbachu aktualisht janë katër pikë prapa Eintracht Frankfurt në garën për vendin e fundit të Ligës së Kampionëve. Ata kanë vetëm një fitore nga tetë ndeshjet e fundit të ligës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency