Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Maresca: Profesionalisht e kisha të lehtë të largohesha nga Manchester City për Leicester

Trajneri i ri i Leicester City-t, Enzo Maresca ka folur së fundmi për largimin nga Manchester City dhe marrjen e drejtimit të “Dhelprave”.

Në një intervistë të dhënë për mediet britanike, italiani u shpreh se Championship-i është i ndryshëm nga Premier League.

Lexo edhe: 

“Ne duhet të përshtatemi. Liga është e ndryshme nga Premier League. Personalisht, ishte e vështirë për mua të largohesha nga Manchester City, u ndjeva si pjesë e një familjeje, por profesionalisht unë nuk kishte dyshime. Leicester është një klub i rëndësishëm, një klub i Premier League-s, por realiteti është se ne jemi një klub në Championship dhe duhet të përshtatemi shpejt”-deklaroi trajneri.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...