Boks

Marku njofton ndeshjen e radhës: Tani nuk e lë vendimin në dorë të jurisë

Florian Marku nuk do të qëndrojë gjatë pushim, pasi siç ka njoftuar sot në rrjetet sociale, më 30 janar do të përballet me boksierin anglez Rylan Charlton, në prag të ndeshjes mes David Avanesyan dhe Josh Kelly.

Sfida do të zhvillohet në Londër, në një arenë që mbetet ende për t’u përcaktuar, por vlen të theksohet se do të transmetohet nga Gjigantët e SkySport dhe DAZN, të cilët gjithashtu kanë shkruar për duelin e 30 janarit.

“Ky tha se do të fshijë dyshemenë më Florian Markun. Më 30 janar nuk do ta lë në dorë të gjyqtarëve. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen”, shkroi Marku në Facebook, në njoftimin për përballjen e radhës me Charlton.

“Mezi pres t’u tregoj të gjithëve kush jam dhe u premtoj fansave një luftë të jashtëzakonshme. Do t’i thyej kokën. Unë nuk dua të flas për kundërshtarët, por ai ka thënë shumë gjëra të këqija për mua, ndaj mezi pret të shoh a do ketë guxim të m’i thotë në sy. Këtë herë nuk do ta lë vendimin në dorën e jurisë”, tha Marku në një prononcim për Sky Sport.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency