Boks

Marku sfidon anglezin Charlton: Këtë herë nuk i lë gjërat në duart e gjyqtarëve

“Në 20 shkurt nuk e lë ndeshjen në duart e gjyqtarëve”, paralajmëroi Florian Marku kur njoftoi për sfidën e sotme ndaj anglezit Rylan Charlton.
Nga kjo deklaratë duket qartë se boksierit 28-vjeçar shqiptar ende i ka mbetur mendja tek përballja e 12 dhjetorit kundër Jamie Stewart, e cila u mbyll në barazim 76-76 sipas gjyqtarëve të takimit.

Boksieri shqiptar shkëlqeu në ring,por nuk arriti dot të fitonte, ndërsa në ndeshjen e sotme Floriani do të jetë kundër anglezit Rylan Charlton, i njohur ndryshe si “i pamposhturi i peshave të lehta”.

Pas shtatë fitoresh dhe barazimit të fundit, Florian Marku do të luftojë që të mbajë titullin e “kampionit” ndaj një boksieri si Charlton, që nuk e ka provuar kurrë shijen e humbjes.

Të dy boksierët ne ditën e sotme patën ballafaqime,ku nuk kanë munguar thumbimet dhe batutat ironike, teksa kanë premtuar një ndeshje boksi spektakolare, që do të zhvillohet në “Wembley Arena” në Londër, në orën 22:15.

“Nesër është koha t’u tregoj atyre që dyshojnë, që e kanë gabim dhe atyre që besojnë tek unë, që kanë të drejtë”, tha Marku në fjalët e fundit përpara se t’i lërë radhën ringut, aty ku ai di të shprehet më së miri.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency