Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Maroku shkëlqen në Katar, Ziyech bën veprimin e jashtëzakonshëm

Hakim Ziyech nuk shënon vetëm në fushën e lojës, por edhe jashtë saj, pasi sulmuesi, së fundmi ka bërë një veprim për t’u vlerësuar.

Ziyech deri më tani, nga fillimi i Kupës së Botës ka fituar 300.000 dollarë nga bonuset me përfaqësuesen (kjo deri përpara takimit me Spanjën) dhe lojtari i Chelsea-t ka vendosur t’i dhurojë për bamirësi në vendlindje, në Marok.

Një shembull për t’u ndjekur, sepse Hakim nuk është vetëm një lojtar i rëndësishëm për këtë përfaqësuese, por edhe një njeri me zemër të madhe.

Ziyech ka luajtur rregullisht në Katar, ndërsa ka shënuar 1 gol ndaj Kanadasë dhe tani do të luajë në çerekfinale përballë Portugalisë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...