Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Maroku tregon forcën edhe ndaj Brazilit, afrikano-veriorët triumfojnë në miqësore

Maroku surprizon Brazilin në miqësore, me afrikano-veriorët të cilët triumfuan 2-1.

Skuadra e Regragui kaloi fillimisht në avantazh me Boufal në minutën e 29-të dhe kështu u mbyll pjesa e parë.

Lexo edhe: 

5 herë kampionët e botës barazuan në minutën e 67-të me Casemiro, ndërsa Maroku realizoi golin e fitores në minutën e 79-të me Sabiri.

Një sukses i cili tregon se, ajo çfarë ndodhi në Katar nuk ishte aspak rastësi, pasi Maroku përveç suksesit zhvilloi një ndeshje shumë të mirë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...