Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Marotta: Conte e ka pasur një arsye që ndërpreu kontratën me Tottenham!

Rrëfehet Marotta
Rrëfehet Marotta

Drejtori i Inter, Giuseppe Marotta ka folur së fundmi për Antonio Conten dhe largimin e trajnerit nga Tottenham në mes të sezonit.

Në një komunikim me mediet italiane, Marotta u shpreh se sipas tij Conte e ka pasur një arsye që u largua nga “Spurs”.

Lexo edhe: 

“Ai është një profesionist i madh, ai e jeton dhe e bën punën e tij me intensitet të madh. Nëse vendosi të ndahet me Tottenhamin, ai kishte arsyet e tij, për mua ai mbetet një nga trajnerët më të rëndësishëm”-tha Marotta.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...