Serie A

Marotta: Gjithmonë kemi pasur harmoni me Conten, në të njëjtën varkë kur të ketë stuhi

Në prag të transfertës decizive në Ligën e Kampionëve, përballë gjermanëve të Borussia Monchengladbach, Administratori i deleguar i Interit, Giuseppe Marotta ka dhënë një intervistë të shkurtër, ku ka folur për cilësinë e kampionatit italian dhe marrëdhëniet me Antonio Conten.

Jeni dakord që Seria A është më pak argëtuese sesa kampionatet e tjera?
Jam plotësisht dakord. Në Itali nuk ka asnjëherë ndeshje të lehta, pasi skuadrat e mëdha edhe kur shkojnë në provincë, duhet të vuajnë shumë për të marrë tre pikët. Në këtë këndvështrim ka shumë ekuilibër dhe sigurisht që na kthejnë në një futboll tjetër, jo edhe aq argëtues, por shumë të luftuar.

A ka harmoni mes jush dhe Contes?
Ka pasur gjithmonë. Conte është një trajner shumë kërkues dhe shumë mirë që është i tillë. Ne e njohim mirë atë dhe duam të shohim gjithmonë këtë Conten e kohëve të fundit. Të gjithë së bashku duhet të jemi protagonistë, këto dinamika janë pjesë e veprimtarisë sonë të punës e cila gjithsesi duhet të çojë në rezultate fituese.

A jeni në të njëjtën varkë?
Duhet të jemi të gjithë në të njëjtën varkë, kur të ketë stuhi dhe sot nuk ka. Sidoqoftë, gjithmonë i gatshëm për vështirësi, kjo është pjesë e virtyteve të një marinari të mirë dhe një kapiteni të mirë të anijes. Të gjithë jemi të bashkuar nga ky këndvështrim

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency