Merkato

Marotta “i fiksuar” me Milinkoviç-Saviç, ofron dy futbollistë dhe para për Lazion

Që nga kohët e Juventusit, Giuseppe Marotta është një adhurues i mesfushorit të Lazios, Sergei Milinkoviç-Saviç dhe sipas mediave italiane, do të provojë deri në fund të merkatos, të marrë serbin në skuadrën zikaltër.

Aktualisht zikaltërit janë përqendruar te merkatoja në dalje, teksa shpresat ishin që të shitej Icardi dhe paratë e tij të investoheshin për Milinkoviç-Saviç, por duket se tani Marotta ka edhe një plan B.

Bëhet fjalë për përfshirjen e dy futbollistëve si Matteo Politano dhe Roberto Gagliardini, në ofertën që do t’i bëhet Lazios për mesfushorin serb, ku ndër të tjera do të ofrohet edhe një shumë prej rreth 30 milionë eurosh.

Të dy futbollistët pëlqehen shumë nga Lotitto dhe Inzaghi, por presidenti i Lazios fillimisht mendon të presë, pasi do të preferonte të arkëtonte para kesh, në këmbim të Milinkoviç-Saviç.

Nga ana tjetër, nëse Marotta ia del të vërë serbin nën urdhrat e Contes, do t’i shtonte skuadrës forcë fizike dhe teknike dhe do të ngrinte ndjeshëm pretendimet e ekipit, për sezonin në vijim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency