Serie A

Marotta pranon negociatat për shitjen: Suning po vlerëson mundësitë në të mirë të Interit

Negociatat mes grupit kinez Suning që ka pronësinë e Interit dhe BC Partners, nisën për shitjen e një pjese të vogël të aksioneve të klubit zikaltër, por duket se kompania britanike e investimeve do të bëhet aksionerja kryesore e milanezëve.

Prej pak ditësh mediat italiane raportojnë se po negociohet për shitjen e 70% të aksioneve, pasi qeveria kineze ka bllokuar investimet jashtë vendit në sport dhe grupi Suning po has vështirësi të shumta në menaxhimin e zikaltërve.

Sot për herë të parë, negociatat për shitjen e Interit te BC Partners, i ka pranuar edhe Administratori i zikaltërve, Giuseppe Marotta, në një intervistë për mediat italiane, para ndeshjes me Fiorentinën në Kupën e Italisë.

“Pronari po vlerëson mundësitë më të mira të Interit, duke marrë në konsideratë stemën e klubit, përveçse të tashmen dhe të ardhmen. Ne drejtuesit e skuadrës, të përfaqësuar nga unë, e dimë që punon në një kontekst shumë të fortë dhe mund të bazohemi në një zonë teknike shumë kompakte. Zërat që qarkullojnë, janë mbi kokën tonë dhe nuk mund të na kushtëzojnë”, u shpreh Marotta.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency