Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Marotta: Trofeu i Champions-it? Ne jemi Inter-i, nuk duhet të vendosim kufij

Marotta

Presidenti i Inter-it, Giuseppe Marotta ka bërë së fundmi një prononcim për mediet ku ka folur një sërë çështje, ndër të tjera edhe për qëllimet.

I pyetur nëse synojnë që ta fitojnë Champions-in sezonin e ardhshëm, ai theksoi se ata janë Inter-i dhe nuk kanë asnjë limit.

Lexo edhe:

“Ne nuk duhet të vendosim kufij për veten tonë. Ne jemi Inter-i, ne përfaqësojmë një klub historik. Ka krenari të madhe për yllin e dytë, objektivi është që të jemi gjithmonë konkurrues”-deklaroi Marotta.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....