Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Marotta zbulon planet e merkatos: Ja kush vjen në janar

Marotta zbulon planet e merkatos: Ja kush vjen në janar
Marotta zbulon planet e merkatos: Ja kush vjen në janar

Giuseppe Marotta ka zbuluar planet e Interit për merkaton e janarit, duke theksuar se një anësor i djathtë është i domosdoshëm, në kushtet e mungesës së gjatë të Cuadrados.

Emri favorit për të veshur fanellën zikaltër duket kanadezi Tayon Buchanan, i cili prej dy ndeshjesh nuk grumbullohet më me Club Brugge, megjithatë Marotta ka refuzuar të përmendë emra.

“Në janar do të afrojmë një anësor. Nuk kishim plan të hynim në merkato, por dëmtimi i Cuadrados na detyron të afrojmë një tjetër futbollist. Po studiojmë alternativat dhe shumë shpejt do të vendosim”, u shpreh Marotta.

Lexoni edhe:

Administratori i deleguar i Interit ka komentuar edhe ecurinë e negociatave për rinovimin e kontratave me disa prej futbollistëve aktualë.

“Po negociojmë për rinovimin me disa prej futbollistëve, por nuk kemi asnjë nxitim. Të gjithë duan të vazhdojnë të  qëndrojnë te Interi dhe kjo është shumë e rëndësishme. Në këtë mënyrë kemi kohën e duhur për të përgatitur terrenin për rinovimin”, tha Marotta.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...