Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Marrëveshja për Haaland, Perez takohet me Watzke

Real Madrid është shumë i interesuar për Erling Haaland dhe ndaj është vënë në lëvizje për të arritur afrimin e sulmuesit norvegjez. Mediet në Itali raportojnë se presidenti i Borussia Dortmund, Joachim Watzke do të udhëtojë drejt Madridit këtë javë për t’u takuar me kreun e Realit, Florentino Perez.

Real Madrid dëshironte ta linte edhe një vit sulmuesin e Dortmund të priste duke ditur se Karim Benzema vijon të jetë në top-formë, por duke parë interesin e lartë që kanë shfaqur për Haaland klubet e tjera, spanjollët janë vënë në lëvizje.

Sa i përket Dortmund, klubit gjerman i intereson ta shesë lojtarin, nga i cili do të përfitonte një shifër të “frikshme”, ndërsa duket se ka gati edhe zëvendësuesin e norvegjezit, i cili duket se do të jetë Karim Adeymeni i Salzbuerg.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...