Ligue 1

Marseille thyen “mitin” Bordeaux, fiton pas 44 vitesh!

Pas 44 vitesh, Marseille thyen tabunë Bordeaux. Skuadra e Jorge Sampaolit ja doli të triumfonte në fushën e zhirondinëve falë një goli të turkut Cengiz Under, në minutat e fundit të pjesës së parë. Një sukses i merituar për Marseille që e nisi mirë vitin 2022 dhe pas kësaj fitoreje e sheh veten në vendin e 2-të me 36 pikë, 10 më pak se kryesuesit e PSG. Megjithatë për ëndrrën titull as që mund të flitet pasi parizienët janë në rrugën e duhur.

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency