Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Marseja kthehet te fitorja, vendos goli i boshnjakut

Marseja rikthehet te fitorja duke mundur minimalisht në transfertë Rennes në përballjen e fundit të javës së 26-të të Ligue 1.

Edhe pse pjesa e parë pati disa raste për shënim, asnjë prej ekipeve nuk ia doli që të shënonte.

Për të parë golin e vetëm të kësaj ndeshjeje u desh që të prisnim deri në minutën e 57-të të ndeshjes.

Under shërbeu saktë për Kolasinac, me boshnjakun që shënoi golin e katërt sezonal.

Një gol që rikthen tek fitorja Marsejën, që javën e shkuar u mund nga PSG-ja, ndërsa u eliminua nga çerekfinalet e Kupës së Francës nga Annecy.

Pas këtij suksesi, Marsejë shkon në kuotën e 55 pikëve, duke ruajtur vendin e dytë të renditjes me 55 pikë, por vendi i parë ndodhet 8 pikë larg.

Në anën tjetër Rennes ndodhet në vendin e pestë me 46 pikë.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....