La Liga

Martial prezantohet te Sevilla, Lopetegui ka sulmuesin e gjithanshëm

Sevilla ka zyrtarizuar nënshkrimin me sulmues francez, Anthony Martial, i cili do të luajë për gjashtë muaj në “Sanchez Pizjuan” në formë huazimi nga Manchester United. Futbollisti kaloi pasditen e së martës testet mjekësore dhe orët e vona të mbrëmjes nënshkroi kontratën me drejtuesit e skuadrës andaluziane. Sevilla thjesht do të paguajë një pjesë të pagës së tij, pas shpenzuar qoftë një qindarkë për huazimin e tij.

Martial i bashkohet Sevillas me synimin për të luajtur titullar dhe të tregojë se mund të jetë ndër ata që do të grumbullohen nga trajneri i Francës, Deschamps, për Botërorin “Katar 2022”.

Lopetegui ta përdorë atë si sulmues te avancuar në skemën e tij ose duke e pozicionuar nga krahët, veçanërisht në të majtë, ku është vendi i preferuar u tij.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency