Premier League

Martial shënoi ndaj Newcastle, Manchester United humb 10 milionë euro

Goli i Anthony Martial ndaj Newcastle do t’i kushtojë Manchester United 8.7 milionë paundë (10 milionë euro). Kjo, për shkak të një klauzole, që “Djajtë e Kuq” e kanë pranuar si taksative karshi Monacos, për të nënshkruar me lojtarin francez.

Sipas mediave britanike, klubi nga “Old Trafford” do të duhet të paguajë shtesën prej 10 milionë eurosh, përveç 41 milionëve të depozituar në kohën e nënshkrimit të tij, sepse Martial ka arritur kuotën e 25 golave para vitit 2019. Kontrata përfshin dy klauzola për klubin e Manchester-it.

Ky i fundit do të duhet të paguajë 10 milionë euro të tjera, nëse Martial grumbullohet 25 herë me kombëtaren franceze dhe nominohet për “Topin e Artë” para vitit të ardhshëm. Deri më sot, Martial ka 18 paraqitje me Francën, kështu që ai mund t’i arrijë 25 të tilla në momentin e përcaktuar në kontratë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency