Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Martinez: Belgjika ime është si klub, e meriton trofeun e Katar 2022

Roberto Martinez dëshiron të shkojë larg me Belgjikën e tij në Katar 2022, aq sa të fitojë edhe trofeun e Botërorit.

Në një intervistë të dhënë për mediet spanjolle, trajneri theksoi se skuadra e tij është si një grup klubi dhe sipas Martinez e meriton një trofe.

“Në Belgjikë mund të punoj sikur të drejtoja një klub. Unë drejtoj kombëtaren e një vendi mjaft të vogël, me 11 milionë banorë dhe një grup prej 55 lojtarësh. Gjenerata jonë e talenteve meriton një titull. Nuk është se i duhet futbollit belg, por kjo do t’i jepte edhe më shumë rëndësi një lëvizjeje që ka ndryshuar dhe do të ndryshojë futbollin në Belgjikë për 20 vitet e ardhshme. E ardhmja? Kupa e Botës është fundi i një cikli, pastaj do të vendosim. Gjithçka do të varet nga ajo që do të bëjë Federata dhe çfarë dua të bëj unë. Nuk kemi folur ende për këtë.”-tha ai.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...