Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Martinez-it i tregohet “dera”, Aston Villa ëndërron Bono-n

Pavarësisht Kupës së Botës që sapo fitoi si protagonist, Emiliano Martinez largohet nga Aston Villa.

Siç raportojnë mediet spanjolle, Unai Emery duket në fakt i vendosur për ta zëvendësuar atë me një tjetër protagonist të madh të Katarit, pikërisht me portierin maroken, Yassine Bounou.

Klubi anglez dëshiron që ta ketë marokenin në skuadër dhe pritet që të nise bisedimet me Sevilla-n, skuadër me të cilën portieri ka kontratë deri në 2025-ën.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...