Rusi 2018

Martinez për Nainggolan: Ja pse e lashë jashtë Botërorit…

Lënia jashtë Botërorit Rusi 2018 e mesfushorit të Romës, Radja Nainggolan, krijoi shumë polemika në Belgjikë. Mediat në Belgjikë, Indonezi por edhe Itali i bënë jehonë këtij lajmi i cili bëri xhiron e botës për faktin se bëhet fjalë për një nga mesfushorët më cilësorë në botë për momentin dhe një nga më të kompletuarit në rolin e tij. Nainggolan menjëherë pasi mësoi lajmin, edhe pse është vetëm 30-vjeç, komunikoi tërheqjen nga përfaqësuesja belge. Ndërkohë për të zbuluar të gjithë vërtetën e lënies jashtë të Nainggolan, ka menduar trajneri spanjoll i Belgjikës, Roberto Martinez i cili në një prononcim për mediat ka shpjeguar arsyet përse nuk e grumbulloi mesfushorin e Romës.

“Reagimi ndaj vendimeve nuk duhet të jetë domosdoshmërish i mirë, por vendimi po. Nuk më intereson nëse njerëzit e pranojnë ose jo, arsyeja e lënies jashtë së Raxhas ka qenë taktike. Nuk flas për zgjuarsinë e tij taktike, por për mënyrën si luajnë sulmuesit në sistemin tim. Nuk mund të luash me më shumë se 11 lojtarë në fushë. Kur luan me Hazard, Mertens dhe Lukakun në sulm, duhet të marr disa vendime taktike”, u shpreh trajneri Roberto Martinez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top