Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Martinez, për Ronaldon: Është një legjendë dhe meriton respekt!

Roberto Martinez është trajneri i ri i Portugalisë. Ish-trajneri i Belgjikës ka nënshkruar deri në vitin 2026 dhe është prezantuar sot në një konferencë për shtyp.

Pyetja e pare që iu bë lidhej me të ardhmen e Cristiano Ronaldos te kombëtarja e vendit të tij, ndërsa theksoi se CR7 meriton respekt.

“Vendimet e futbollit merren në fushë. Unë nuk i marr vendimet në zyrë. Pika ime e fillimit është lista e Kupës së Botës dhe Cristiano është në atë listë. Ai është në kombëtare për 19 vjet dhe meriton respekt. Ne do të ulemi dhe do të flasim me të gjithë duke filluar nga nesër”-tha Martinez.

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...