Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Martinez, për Ronaldon: Është një legjendë dhe meriton respekt!

Roberto Martinez është trajneri i ri i Portugalisë. Ish-trajneri i Belgjikës ka nënshkruar deri në vitin 2026 dhe është prezantuar sot në një konferencë për shtyp.

Pyetja e pare që iu bë lidhej me të ardhmen e Cristiano Ronaldos te kombëtarja e vendit të tij, ndërsa theksoi se CR7 meriton respekt.

“Vendimet e futbollit merren në fushë. Unë nuk i marr vendimet në zyrë. Pika ime e fillimit është lista e Kupës së Botës dhe Cristiano është në atë listë. Ai është në kombëtare për 19 vjet dhe meriton respekt. Ne do të ulemi dhe do të flasim me të gjithë duke filluar nga nesër”-tha Martinez.

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka folur për kanalet zyrtare të kombëtares së tij pas barazimit 2-2 ndaj Shqipërisë. Ai deklaroi se në këtë...

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Momenti i së vërtetës. Shqipëria përballet me Kroacinë në ndeshjen e dytë në grup, në një sfidë ku të dyja skuadrat, të mundura në...