Kupa e Shqiperise

Martini: Duam të hymë në historinë e këtij qyteti duke fituar Kupën!

I lumtur për kualifikimin e Teutës së tij në finalen e Kupës së Shqipërisë. Edi Martini në intervistën për Gol pas Goli nuk mund ta fshihte kënaqësinë që djemtë e detit shkuan në finalen e kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në vend pasi tashmë mund ta kapin Europën edhe nëpërmjet vendit të 4-t në kampionat.

“Komplimentet janë për lojtarët, nuk di si ti falënderoj. Po mundohen çdo 3 ditë, një grup me 12-13 lojtarë. Përgëzimet më të mëdha për ta. Sot duhet të luanim mbrapa. Kukësi ka individualiteti, driblojnë dhe krijojnë hapësira. Ky ekip ka karakter, është si familje”, tha fillimisht Martini.

“Kapllani është lojtar me të ardhme. Futa shumë lojtarë në sulm, rrezikuam. Ai ka dëshirë, del para portës. Zoti ia shpërbleu dhe me anë të tij edhe ne”, shtoi shkodrani i Teutës. Më pas, Martini deklaroi: “U thashë djemve që ekipi që ka karakter çohet në këmbë kur rrëzoher. Ishte karakteri i tyre që na solli këtë rezultat. Meritat janë të futbollistëve”.

“Oreksi vjen duke ngrënë. Duam të futemi në historinë e këtij klubi dhe të këtij qyteti. Do bëhemi gati ta fitojmë Kupën. Në Europë do shkojmë para se të vendoset Kupa. Shpresoj ta mbyllim Europën të dielën”.

“Aktivizimi i Çyrbjes më përpara? Donim ta fitonim ndeshjen. Goli i tyre na e prishi strategjinë. Çyrbja do bëhej vendimtar, sikurse edhe Gruda. Të dy me shpejtësinë e tyre do na bënin punë në kundërsulmet tona. Pa asnjë diskutim Çyrbja është një nga lojtarët tanë më të rëndësishëm”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency