Kupa e Shqiperise

Martini: Zoti na shpërbleu, këtë trofe e fituam si skuadër!

I lumtur për një triumf të merituar. Trajneri i Teutës Edi Martini u shfaq entuziazt dhe i gëzuar në intervistën për emisionin Gol pas Goli në Supersport duke theksuar se Teuta e donte me çdo kusht këtë trofe dhe në fund arriti ta fitonte.

“Djemtë kanë bërë gjithçka, kanë sakrifikuar dhe na e shpërbleu Zoti ne dhe gjithë qytetit të Durrësit”, tha fillimisht Martini. “Kemi djem të rinj dhe duhet të flasim. T’u japim zemër. Ishte një fitore krejtësisht e merituar. Kisha frikë dhe i thoja Zotit mos e dëgjo Egbonë. Më jepnin çunat kurajo kur unë dukesha pesimist, kur ishin ata, u jepja unë kurajo. Ishim një ansambël që ndihmuam njëri-tjetrin dhe arritëm në këtë pikë”.

“Nuk e njihja ekipin në fillim. Gjatë pandemisë u lidhëm më shumë, e kam thënë që nisëm ta shohim njëri-tjetrin në sy. Nga atëherë kam pasur besim absolut te skuadra”, shtoi trajneri i Teutës.

“Kallaku është larguar nga ekipi dhe lë shumë boshllëk. Duhet të bëjmë afrime cilësore, 3-4. Nëse ndodh, atëherë mund të konkurrojmë me skuadrat e tjera që po bëjnë afrime”, mbylli Martini, i cili ia dedikoi triumfin familjes së tij, qytetit të Durrësit dhe futbollistëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency