Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mashtroi për të ardhurat, Eto’o dënohet me rreth 2 vite burg/ E pëson keq edhe përfaqësuesi i tij

​​Samuel Eto’o dhe përfaqësuesi i tij deklaruan këtë të hënë se janë dënuar respektivisht me 22 muaj dhe një vit burg, pasi pranuan se nuk kishin deklaruar 3,872,621 euro midis 2006 dhe 2009.

Në deklaratën e tij në Gjykatën Penale, ish-lojtari i Barcelonës, Eto’o e ka pranuar mashtrimin, por ka fajësuar Mesalles, të cilin e ka cilësuar gjithmonë si “babanë e dytë”.

Në fakt, ish-futbollisti kamerunas ngriti një padi kundër ish-përfaqësuesit të tij për mashtrim dhe shpërdorimi në menaxhimin e pasurive të tij, një çështje që është ende në fazën e hetimit.

“I njoh faktet dhe do të paguaj, por le të dihet që atëherë isha fëmijë dhe se bëja gjithmonë atë që më kërkonte ‘babai’”, tha Samuel Eto’o.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...