Bundesliga

Mathaus këshillon Bayernin: Ja cilët janë sulmuesit që duhet të merrni

Robert Lewandowski është gjithnjë e më larg Bayernit, teksa pritet vetëm marrëveshja për ndërprerjen e parakohshme të kontratës, ndërsa legjenda bavareze Lothar Mathaus ka këshilluar drejtuesit për zëvendësuesin e bomberit polak.

Sipas Mathaus, bavarezët duhet të synojnë afrimin e belgut Romelu Lukaku dhe senegalezit Sadio Mane, të cilët do ta bënin të frikshëm formacionin e ekipit të drejtuar nga Hansi Flick.

“Unë do të doja që të merren Lukaku dhe Mane, për të zëvendësuar Lewandowskin dhe Gnabry, pasi edhe ky i fundit duket se dëshiron largimin. Me Lukaku e Mane sulmi do të ishte i frikshëm, por problemi i vetëm është se asnjërin prej tyre nuk mund ta shesësh në të ardhmen, për shkak të moshës”, deklaroi Mathaus.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency