Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mavraj: Italia ishte nervoze, por veproi si skuadër e madhe

Mavraj ka zbuluar se lojtarët italianë kanë qenë nervozë në fillimin e takimit, por kanë treguar më pas se janë një skuadër e madhe duke na ndëshkuar në pjesën e dytë. “Kanë qenë nervozë. E kanë ditur që janë nën presion pasi nuk tolerohej një humbje ndaj Shqipërisë. Por janë treguar të durueshëm dhe pritën momentin dhe na ndëshkuan. Treguan që janë një skuadër e madhe”, tha Mavraj pas takimit.

I pyetur se a janë ndjerë diferencat mes lojtarëve në fushë, Mavraj ka thënë se duke dhënë maksimumin, nuk ka pasur asnjë diferencë mes dy skuadrave. “Për një ndeshje si e sotmja nuk ka rëndësi se ku luajmë. Nuk është treguar diferenca mes lojtarëve që luajnë te Juventusi apo Milan dhe lojtarëve tanë”, tha Mavraj.

I pyetur se kë do të preferonte në mbrojtje si partner, Mavraj ka thënë me shaka se shpreson të rikthehet Loriku. Më pas, thotë se edhe me Veselin është ndjerë mirë në mbrojtje.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...