Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

Mayweather: McGregor favorizohet nga mosha

26 Gushti po afron dhe të gjithë janë në pritje të duelit të mijëvjecarit në boks mes Floyd Mayweather dhe Connor McGregor, një ekskluzivitet i Digitalb dhe Supersport. Në boks eksperienca është shumë e rëndësishme pasi të ndihmon të menaxhosh sic duhet situatën dhe të bën të përfitosh nga rrethanat, megjithatë Floyd Mayweather kampioni i madh amerikan nuk është i këtij mendimi dhe në një intervistë ka lënë të kuptohet se  rivali i tij në mbrëmjen e 26 Gushtit në Las Vegas, Connor McGregor ka një avantazh të madh pikërisht moshën.

Mayweather aktualisht është 40-vjec dhe ka gati 2 vite nga përballja e tij e fundit. Kjo është një arsyet që amerikani i druhet më shumë kundërshtarit të tij: “Ai është shumë më i ri, kur shoh veten time dhe Connor McGregorin në letër, ai është më i gjatë, ka një trup më të madh se unë dhe ky është një avantazh i madh për të”, deklaroi Floyd Mayweather.  Më tej boksieri amerikan shtoi: Tashmë jam 40 vjec nuk jam më i njëjti me atë të para dy viteve, ndërkohë që nuk jam gjithashtu i njëjti luftëtar që kam qenë 5 vite më parë. Të gjitha këto më penalizojnë krahasuar me McGregor, shtoi në fund Mayweather, i cili gjithsesi beson se mund të bëjë një paraqitje të mirë në duelin e mijëvjecarit ndaj 29-vjecarit irlandez.

Lajme të tjera

La Liga

Barazim pa gola në La Liga mes Mallorcas dhe Osasunës, ndërkohë që pa fitues u mbyll edhe ndeshja Marseille-Montpellier në Ligue 1. Pak raste...

Gossip

Georgina Rodriguez është në një lidhje të konsoliduar ne Cristiano Ronaldon prej vitit 2016, teksa së fundi në një rrëfim ka zbuluar edhe vendin...

Itali

Arlind Ajeti gjeti rrugën e rrjetës në Itali. Mbrojtësi shqiptar po garon me Pordenonen në Serie C. 29-vjeçari shënoi golin e fitores 1-0 ndaj...

Futboll

Shqipëria e minifutbollit pret biletën për në gjysmëfinalen e EuroCup. Kuqezinjtë fituan edhe ndeshjen e fundit të grupit C teksa mundën Spanjën me rezultatin...