Boks

Mayweather gati për duelin me boksierin japonez!

Floyd Mayweather do të përballet të hënën më 31 dhjetor me Tenshin Nasukawa në Japoni, në një sfidë ku do të përballen në 3 raunde prej 3 minutash. Boksieri amerikan u shpreh entuziast për këtë ndeshje, megjithëse konsiderohet si një “miqësore”:

“Dua të falenderoj qytetin e Tokyos dhe të gjithë shtetin e Japonisë. Dëshiroj të përgëzoj ekipin e Nasukawas dhe të vazhdojnë punë e mirë që po bëjnë. Jam i lumtur që jam këtu, nesër do të përpiqemi të argëtojmë sa më shumë tifozët. Kam vlerësim të madh për mikpritjen që më kanë bërë këtu në Japoni, tifozët janë të mrekullueshëm”.

Nasukawa nuk është boksier, por kikboksier, megjithatë premtoi se do ta hedhë “knockout” Mayweather. Gjithashtu, japonezi nuk do të lejohet të godasë me këmbë gjatë ndeshjes. Gjithsesi, për këtë sfidë nuk do të ketë gjyqtarë, dhe rrjedhimisht sido të jetë rezultati në fund, nuk do të quhet si humbje zyrtare për Mayweather dhe Nasukawan, të cilët janë të pamposhtur deri më tani gjatë karrierës së tyre.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency