Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Mazrekaj prezantohet te kampionët: Gati të ndihmoj skuadrën në Europë

Mazrekaj prezantohet te kampionët
Mazrekaj prezantohet te kampionët

Ashtu siç pati paralajmëruar SuperSport në mënyrë ekskluzive tri ditë më parë, Mentor Mazrekaj ka hedhur firmën mbi kontratën që do ta bëjë futbollistin më të ri të kampionëve të Maqedonisë së Veriut, Strugës.

Fantazisti që u largua nga Laçi në përfundim të sezonit, zgjodhi të vijojë karrierën në Maqedoninë e Veriut, teksa në prezantim pranoi se një rol të rëndësishëm në këtë transferim ka pasur edhe trajneri Shpëtim Duro.

Lexo edhe:

“Është një transferim që erdhi me insistimin e profesor Duros, pasi dihen raportet që kam me të dhe nuk mund ta refuzoja. Kam ardhur me shumë dëshirë këtu dhe të gjithë më kanë pritur ngrohtë, ndaj besoj që do të ambientohem shpejt dhe të ndihmoj skuadrën si në përfaqësimin europian, ashtu edhe mbrojtjen e titullit sezonin e ardhshëm”, deklaroi Mazrekaj.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...