Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Mazzarri: Humbja ndaj Roma-s? E gjeta Napolin me probleme, kalendari ishte shumë i vështirë këto javë

Napoli përgatit revolucion në janar, ja futbollistët që pritet të afrohen
Napoli përgatit revolucion në janar, ja futbollistët që pritet të afrohen

Trajneri i Napoli-t Walter Mazzari ka analizuar humbjen 2-0 ndaj Roma-s, ndërsa e ka vënë edhe njëherë theksin te fakti që skuadrën e ka gjetur me probleme.

Më tej kreu i stolit të Napolit shtoi se e kishte gjetur skuadrën me shumë probleme dhe theksoi se kalendari shumë i vështirë ka ndikuar që përmirësimi të mos shihet sa duhet.

Lexoni edhe:

“Unë erdha këtu sepse Napoli kishte probleme. Ne u përballëm me Empolin, Interin, Juventusin, Real Madridin dhe Romën në një kohë shumë të shkurtër, ndaj është normale që të ketë vështirësi. Megjithatë disa gjëra tashmë janë përmirësuar, teksa duhet të përmirësojmë edhe finalizimin, pastaj të gjithë do e shohin futbollin që duan”-deklaroi Mazzarri.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...