Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Mbajeni shënim”, ish-trajneri i Italisë: Scamacca surpriza e Euro 2024

Gjatë një prononcimi për GDS ku foli për rrugëtimin e Italisë në Euro 2024, Gian Piero Ventura u ndal edhe te surpriza e kombëtares së kaltër sipas tij.

Ish-trajneri i kampionëve në fuqi të Europës në periudhën korrik 2016-nëntor 2017,  uron skuadrën dhe trajnerin Luciano Spalletti. Ndërkohë që “vë bast” të sulmuesi i Atalantës.

Lexo edhe:

Uroj që kombëtarja italiane të bëjë sa më mirë në Europian. Kam mbetur shumë i lidhur me Spallettin. Ai ka qenë futbollisti im, e dua shumë dhe i dërgoj urimet më të mira.

Me zemër i uroj që të na bëjë të gjithë italianëve të ëndërrojmë. Sa i përket zbulimit të Euro 2024 unë mendoj se do të jetë Gianluca Scamacca.

Ai është një sulmues që ka zotëron cilësitë e duhura për t’u bërë një nga zbulimet më të këndshme të Europianit”, theksoi 76-vjeçari nga Genova.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...