Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Mbajti qëndrim pro Palestinës, klubi i Bundesligës merr vendimin ekstrem për marokenin

Tashmë është zyrtare: Mainzi ka ndërprerë kontratën me futbollistin Anwar El Ghazi. Lojtari ishte pezulluar pasi ndau mendimin e tij për konfliktin mes Izraelit dhe Palestinës, duke publikuar një frazë që madje ishte e ndaluar në futbollin anglez: “Nga lumi në det, Palestina do të jetë e lirë”. Me fjalë të tjera, ai argumentoi se Palestina duhet të shtrihet në Mesdhe.

Lexo edhe:

Organizata përgjegjëse për futbollin anglez zbulon se përdorimi i shprehjes do të çojë në sanksione dhe përfshirje të policisë.

El Ghazi u rikthye, por pranoi se nuk ishte penduar për deklaratat e tij, gjë që bëri që klubi i Bundesligës t’i jepte fund marrëdhënies kontraktuale.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...