Ligue 1

Mbappe, Cavani… dëmtimet e shumta tronditin PSG-në

Paris Saint Germain fitoi thellë 4-0 ndaj Toulouse në javën e tretë të Ligue 1, por parizienët dolën “të sakatuar” nga kjo sfidë, pasi humbën “pjesë” shumë të rëndësishme të organikës për arsye dëmtimi.

Sigurisht që vëmendja kryesore shkon për Kylian Mbappe, që la fushën e lojën në minutën e 66-të, i zëvendësuar nga Zagre. Në fakt, problemi fizik i talentin francez ishte i treti në radhë brenda 90 minutave, pasi që në fillim të pjesës së parë Cavani e më pas Diallo e lanë lojën i dëmtuar, për t’u zëvendësuar respektivisht nga Choupo-Moting (realizoi dygolësh) dhe Tiago Silva.

Nuk është përcaktuar ende shkalla e dëmtimit të tre lojtarëve të sipërpërmendur e për rrjedhojë as koha që do të mungojnë, por tashmë është fakt që në vetëm 4 ndeshje zyrtare të sezonit të ri infermieria e kampionëve të Francës është mbushur plot, çka ngre dyshime për formën fizike të tyre.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency