Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Mbappe: Europian i dështuar për mua, koha për pushime

Kylian Mbappe ishte hija e vetvetes në gjysmëfinalen Spanjë-Francë (2-1). Një asist në minutat e para te goli i Kolo Muani dhe aq. Më pas “zhdukje” në fushën e blertë.

Lojtari më i mirë i “Gjelave” u fsheh në momentin që kombëtarja franceze kishte nevojë më shumë se kurrë për të dhe “magjitë” e tij. Që munguan gjatë gjithë turneut gjerman.

Në deklaratën pas ndeshjes, lojtari i ri i Realit të Madridit u shfaq i sinqertë. Dhe pranoi është ky Europian ishte një dështim i madh në rrafshin personal.

Lexo edhe:

Në futboll je i aftë dhe i mirë ose jo, dhe këtë radhë unë nuk isha i tillë… Doja të shpallesha kampion Europë, por Europiani im ishte i dështuar.

Tani do të nisem për pushime për të karikuar energjitë dhe për t’u bërë gati për fillimin e një jete të re”, theksoi 25-vjeçari, autor i vetëm një goli në Euro 2024.

Mbapppe u transferua si lojtar i lirë nga PSG te Reali i Madridit, klub me të cilin ka firmosur deri në verën e vitit 2029.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...