Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Mbappe fokusohet te Maignan: Ishte e rëndësishme të mos pësonte gola!

Pas fitores ndaj Holandës, sulmuesi i Francës Kylian Mbappe foli më shumë për shokun e skuadrës, portierin Mike Maignan.

Në një prononcim për mediet franceze, Mbappe theksoi se për Maignan ishte shumë e rëndësishme të mos pësonte asnjë gol, duke qenë se kthehej në Kombëtar pas një dëmtimi të rëndë që nuk i lejoi pjesëmarrjen në Kupën e Botës Katar 2022.

Lexo edhe:

Numri një i Milan-it ishte vendimtar në fitoren 4-0 të Francës, ndërsa priti penalltinë e Depay në minutën e 90+5’ dhe diçka të tillë sulmuesi i PSG-së nuk mund të linte pa e përmendur.

“Shkëlqyeshëm, donim një portë të pastër. E dinim se sa e rëndësishme ishte për Mike që të mos pësonte gola në ndeshjen e tij të parë si titullar, le të shpresojmë se mund t’i japë besim”-deklaroi Mbappe.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...