Ligue 1

Mbappe gol dhe asist, PSG fiton lehtë pa Neymarin

PSG-së nuk i mungon aspak Neymar. Skuadra kampione në fuqi e Francës fitoi thellë 3-0 me Nimes në “Parque des Princes” në ndeshjen e parë të kampionatit, duke marrë menjëherë kryesimin e Ligue 1, me golaverazh të njëjtë me Lyonin, që me të njëjtin rezultat shkatërroi Monacon në transfertë.

Trajneri Tomas Tuchel nuk e kishte përfshirë as në listën e të grumbulluarve brazilianin, për të cilin drejtori sportiv Leonardo u shpreh një ditë më parë se është në bisedime për ta shitur, por pa saktësuar emrin e skuadrës.

Në vijën e parë të sulmit luanin Cavani dhe Mbappe, që e gjetën të dy rrugën e rrjetës. Uruguajani realizoi golin e parë të takimit në minutën e 24-t me 11-metërsh, ndërsa talenti 20-vjeçar shënoi në të 56-ën pasi u shërbye brenda zonës nga Bernat. Golin e tretë e realizoi Di Maria, pas asistit të marrë nga Mbappe.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency