Ligue 1

Mbappe i bindur: Reali? Tani dua vetëm ta mund!

“Më pyesni nëse do të largohem nga Psg? Sigurisht që nuk do të ndodhë në janar. Me 100% do të përfundoj këtë sezon me skuadrën time aktuale”.  Në këtë mënyrë ju përgjigj pyetjeve në lidhje me të ardhmen e tij dhe interesimit të Real Madrid në një intervistë për CNN, Kylian Mbappe.
Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

“Do të jap gjithçka për të fituar Champions League, kampionatin dhe Kupën, dhe për t’ju dhënë kënaqësi tifozëve pasi e meritojnë. Kam qenë i ndershëm.

Qëndrimi te Psg? Kam bërë atë që kisha në zemër dhe jam i lumtur që qëndrova. Ky është dhe qyteti im. Në Paris kam lindur dhe jam rritur. Tani dua të fitoj gjithcka këtë sezon”.

Sipas kampionit të botës me Francën, qëndrimi te parizienët, pavarësisht se kërkoi largimin në verë, nuk e ka trishtuar aspak, pasi bëhet fjalë për një skuadër të madhe.

“Të luash për PSG është një ndjesi e jashtëzakonshme, pasi luan me familjen dhe miqtë që ke në krah. Është një kënaqësi e madhe kur ju them miqve se luaj me Messin. Do të argëtohemi duke e parë në Paris. Ky është një moment fantastik në historinë e futbollit”.

Por ndërkohë një pyetje disi me spec për Mbappe ishte: Pra tani nuk mendon më për Realin e Madridit?

“E vetmja gjë që kam ndër mend është ta mund Realin në shkurt dhe në mars. Duhet të jemi gati pasi është momenti. Është pjesa më e rëndësishme e sezonit. Sigurisht, tani duhet të bëjmë hopin cilësor. U bënë dy vjet që shkojnë në finale, dhe në gjysëmfinale, por tani duam trofeun. Gjithsesi nuk jam penduar që thashë verën e kaluar se doja të shkoja te Reali. U tregova i sinqertë dhe thashë atë që ndieja në atë moment”.

Të Fundit

Bundesliga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Bayern Munich
34
24
5
5
97
37
+60
77
2Borussia Dortmund
34
22
3
9
85
52
+33
69
3Bayer Leverkusen
34
19
7
8
80
47
+33
64
4RB Leipzig
34
17
7
10
72
37
+35
58
5Union Berlin
34
16
9
9
50
44
+6
57
6Freiburg
34
15
10
9
58
46
+12
55
7Koln
34
14
10
10
52
49
+3
52
8Mainz 05
34
13
7
14
50
45
+5
46
9Hoffenheim
34
13
7
14
58
60
-2
46
10Borussia M'gladbach
34
12
9
13
54
61
-7
45
11Eintracht Frankfurt
34
10
12
12
45
49
-4
42
12Wolfsburg
34
12
6
16
43
54
-11
42
13Bochum
34
12
6
16
38
52
-14
42
14Augsburg
34
10
8
16
39
56
-17
38
15Stuttgart
34
7
12
15
41
59
-18
33
16Hertha BSC
34
9
6
19
37
71
-34
33
17Arminia Bielefeld
34
5
13
16
27
53
-26
28
18Greuther Fürth
34
3
9
22
28
82
-54
18


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency