Kupa e Frances

Mbappe i papërmbajtshëm, PSG mposht Lyonin me goleadë dhe kalon në finale

Përveçse po avancon me shpejtësi drejt titullit të radhës kampion, Paris Saint Germain nuk hap rrugë as në Kupēn e Francës, ku sapo ka siguruar kalimin në finale të këtij kompeticioni.

Kryeqytetasit e drejtuar nga Thomas Tuchel triumfuan me rezultatin e thellë 1-5 në “Parc Olympique” ndaj Lyonit vendas, duke u bërë skuadra e parë finaliste e Kupës së Francës për këtë sezon.

Kylian Mbappe ishte protagonist i padiskutueshëm mbrëmjen e sotme, pasi arriti të shënojë tre herë në portën e Lyon, duke merituar të marrë topin në shtëpi, ndërsa goleada u kompletua nga Neymar dhe Sarabia.

Tani skuadra e Paris Saint Germain do të duhet të presë për të mësuar kundërshtarin me të cilin do të diskutojë trofeun, që do të dalë nga çifti St. Ettiene – Rennes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency