Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Mbappe kërkon të ribashkohet me portugezin pas gjashtë vitesh

Kanë kaluar gati gjashtë vjet që kur ishin bashkë pjesë e Monacos, por Kylian Mbappé duket se nuk i harron ato momente dhe dëshiron ta ketë Bernardo Silvën në krah te Paris Saint-Germain.

Informacioni bëhet i ditur nga gazeta britanike “The Sun”, e cila shpjegon se sulmuesi francez, tashmë me ndikim shumë të madh në vendimet e merkatos se gjigantëve francezë, pasi ra dakord për rinovimin e kontratës verën e kaluar, i kërkoi Bordit që të tentojë afrimin e portugezit nga Manchester City.

Nëse konfirmohet, Bernardo mund të rrisë koloninë portugeze te PSG, duke iu bashkuar Danilos, Nuno Mendesit, Vitinhas dhe Renato Sanchesit.

“The Sun” kujton se Bernardo Silva është kërkuar vitet e fundit me ngulm nga Barcelona. Me përfundimin e kontratës së tij në vitin 2025, ka ardhur koha që të negociojë për të ardhmen. Ai po luan sezonin e tij të gjashtë në klub (280 ndeshje/50 gola).

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...