Ligue 1

Mbappe në hije, PSG merr goditjen e parë nga Rennes

PSG merr goditjen e parë në Ligue 1 në fushën e Rennes. Kampionët në fuqi të Francës dështuan të merrnin pikë në javën e dytë të kampionatit, pasi u mposhtën 2-1 nga kuqezinjtë, të cilët u kishin rrëmbyer parizienëve edhe Kupën e Francës.

Një disfatë që tregon situatën që po kalon skuadra e drejtuar nga Thuchel sa i përket çështjes Neymar, me brazilianin që është mes Barcelonës dhe Realit të Madridit.

PSG kaloi në epërsi në minutën e 36-të me Edinson Cavanin, i cili përfitoi nga një kthim i gabuar i topit te portieri, për të zhbllokuar rezultatin.

Rennes nuk u demoralizua e për rrjedhojë arriti të barazonte me Niang para se të mbyllej fraksioni i parë.

Sapo nisi pjesa e dytë del Castillo kërceu bukur me kokë për golin e 2-1, rezultat që mbeti i pandryshuar në minutat e mbetura të sfidës.

Në dy takimet e tjera St Etienne barazoi 1-1 me Brest, ndërsa Reims – Strasbourg përfundoi pa gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency