Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Mbappe, si ishte ajo historia e vjetër? Mëso nga ata që shpikën futbollin”

Futbolli i Amerikës Latine është i prapambetur”, deklaronte Kylian Mbappe kohë më parë duke shkaktuar pakënaqësi te tifozët amerikano-jugorë. Arturo Vidal nuk e ka harruar etiketimin e yllit francez, të cilit i ka kthyer përgjigje pas fitores së Kupës së Botës nga Argjentina.

Mesfushori kilian, i cili ka luajtur me klube si Barcelona, Bayern Munchen, Inter dhe Juventus – prej korrikut pjesë e brazilianëve të Flamengos – ka festuar triumfin e Leo Messit me shokë, ndërkohë që i shkruan 24-vjeçarit të PSG-së:

Hey Kylian. Si ishte ajo historia e futbollit të prapambetur? Mëso nga latinët, ata të cilën shpikën futbollin”, shkruan 35-vjeçari pas fitores së Argjentinës ndaj Francës falë pikës së penalltive në një finale të mrekullueshme Botërori.

Kupa u rikthye në Buenos Aires pas 36 vitesh dhe në Amerikën e Jugut pas 20 vitesh. Brazili triumfonte në Japoni&Kore 2022, festa e fundit e një skuadre jo europiane deri pasditen e 18 dhjetorit.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...